07.11.2014

DORO & WARLOCK REVIVAL

Doro Revival

Kapela vznikla na podzim 2003 v souvislosti s kolegiální revivalovou kapelou, se kterou si představitelka DORO zazpívala duet. U tohoto hostingu samozřejmě nesměla chybět pilotní skladba Warlock All We Are. Jelikož ohlas publika byl nadmíru velký, vznikla samostatná formaceDORO & WARLOCK REVIVAL. Svým nadšeným příznivcům oživuje v paměti jak nezapomenutelné hity Warlock All We Are, Earthshaker Rock, Burning The Witches atd., tak hity sólové dráhy Doro Burn It Up, Breaking The Law, You´re My Family, The Night Of The Warlock atd. Skupina klade velký důraz jak na hudební stránku, tak na pódiovou show a image, která k WARLOCK a DORO neodmyslitelně patří. Kapela vznikla jako pocta německé metalové královně DORO a její fantastické muzice a bojovnické duši! ROCK ON!

ACES (SK)

ACES

Kapela Aces sa sformovala v roku 2011 keď ešte len 15 a 17 roční bratia Tomo a Lubo Michalčákovci (gitara-spev, bicie) zobrali ďalších 2 členov – gitaristu Štefana Tomka a basáka Tomáša Granca, ktorého v lete 2013 vystriedala Paulina Morvay. Po rôznych nápadoch a menení názvov sa ustálilo meno kapely na Aces – Esá. Prvé koncerty začali v lete roku 2012 na Bratislavskej klubovej scéne, no už o rok neskôr kapela zaznamenáva prvé väčšie úspechy. Okrem koncertov v Ostrave, Opave, Liberci a iných zahraničných mestách mladí Aces vystúpia aj na najväčšom Slovenskom rockovom festivale, Topfest 2013. Medzi najväčší úspech patrí umiestnenie v Česko-Slovensko-Poľskej súťaži Radegast Líheň, kde Aces boli najmladší no napriek tomu skončili z 217 kapiel na 2. mieste a dosiahli najvyššie umiestnenie zo všetkých Českých a Slovenských kapiel – „Nejvíce originality prokázali mladí slovenští ACES v čele s famózním zpěvákem. Byli schopní zahrát jak syrové blues, tak pěkný nářez a skvěle pracovali s dynamikou skladeb.“ (Radegast Lihen, prvé čtvrtfinále). Hudbu ktorú hrajú popisuje Tomo ako: „Raw Rock´n Roll – plný energie, dobrej nálady, nepodlieha trendom no napriek tomu chytá aj nezainteresovaných ľudí do vytrženia. Na jednej strane je to veľmi jednoduchá, až banálna hudba, na druhej strane je premyslená aj zložitejšia a tým si na svoje prídu aj ľudia s vyberanejším vkusom a kritici.