17.10.2015

Fleshless

Hudební Club Nautilus – Hodonín

Fleshless

… z BANDZONE: Rok 2005 – 2006 – NovéCD TO KILL FOR SKIN … European Tour s Goratory (USA), Desecration (UK) a SKINNED (USA) … plno festivalů jako Grind the Nazi Scum ( 2006 – headliner sobota), Mountains Of Death (Switzerland), Hard taste fest v Německu (headliner pátek) , Grind Your Mother (Italy), Obscene Extreme, NRW Deathfest , Zittau Death fest (Germany), Morbidee festival (Germany), … 2007? Stále jsme na začátku..takže vše je otevřeno! Sledujte dění kolem kapely, kdy se již dnes připravují skladby na nové CD, které by mohlo vyjít na jaře 2008! Do této doby Fleshless hráli více jak 700 koncertů na třech kontinentech!

DMC

Hudební Club Nautilus – Hodonín

DMC

…z BANDZONE: Skupina DMC vznikla v roce 1989, no je to už pěkně dlouho, ale pořád nás to baví! Kdo s námi hrál a kdo odešel je snad docela nepodstatné a co hrajeme to si snad poslechnete! Doufáme, že se vám to bude líbit a když ne tak to se nedá nic dělat…

Mincing Fury

Hudební Club Nautilus – Hodonín

Mincing Fury

…z BANDZONE: Bad news came in november 2007 when Mara, Fik and Milcunt left the band for personal reasons. They all have a new grind core band called Spineless Fuckers. We wish them all the best in their future musical activities as well as in their personal lives… Right now we are concentrating on composing of new killer stuff and on search for new guys that will fill the empty positions. In january 2008 we found a new bassist!!! His name is Pyjus Vypitkowicz aka Had, known for example from bands like Orfell, Search Mystery or still actually performing in Japka. Some more personal changes happened in summer 2008. Krsak left the band for personal reasons. Not long after Bibin decides to leave the band too for his new band. However this looks like the very end of Mincing Fury, Reef and Had and Milcunt found new members and are rehearsing again! New members are: Motorak – guitar and Zahradnik – drums. New full lenght CD entitled „Devolution“ it just out under UNITED GUTTURAL from USA. CHECK IT OUT!

Čas & Vstupné

Cena a čas akce se mohou v průběhu období měnit.

Změna programu vyhrazena – Hudební Club Nautilus – Hodonín.

Vstupné:100 Kč
Vstupné studenti *:50 Kč
Začátek akce:20.30 hod.

* Studentské vstupné se vztahuje pouze po předložení studijního průkazu.

Fotoarchiv

Hudební Club Nautilus – Hodonín