31.03.2023 – TEZAURA + HONORIS CAUSA + NAZGUL

Spring Metal Attack – Date 6 – Metalový koncert Clubu Nautilus Hodonín

TEZAURA

Tezaura je Barbie-metalová hudební skupina z Brna. Vyniká altovým vokálem charizmatické zpěvačky Lori, velkým podílem kláves a snovými melodiemi doplněnými o nekonvenční show.

Hudební skupina byla založena v létě 2010 a první demo „Daydreaming“ bylo vydáno na jaře 2011. Počátkem roku 2013 byl zveřejněn také nový videoklip „Mechanical Ballerina jako předzvěst nového alba „Unleash the Butterflies“, které spatřilo světlo světa v září 2013.

Během října a listopadu 2013 představila kapela album na „Unleash the Butterflies tour“, a to nejen v Česku, ale i Rakousku, Polsku, Maďarsku a Slovensku. V červnu roku 2015 projevilo o desku zájem britské vydavatelství Crysella Records a vydalo ji celosvětově. V současné době kapela aktivně koncertuje a připravuje materiál na nové album.

Tezaura vystupovala na mnoha koncertech a festivalech po celé České republice a také v okolních státech. Mezi své největší úspěchy řadí vystupování na festivale Made of Metal 2014, Basinfirefest 2015 a Benátská noc 2015 dále předkapelování proHAGGARD (DE), DOPE STARS Inc. (IT), DESDEMONA (PL), PATHFINDER (PL) a další.

HONORIS CAUSA

Alternative gothic metal projekt Honoris Causa zahájil svou cestu začátkem roku 2020. Nápad na project přišel ze strany Carla „Ariakase“ Migliavacca z Itálie a Lucie „Lucyanny“ Leškovské ze Slovenska, oba sídlící v Praze (Česko).

Během několika měsíců jsme napsali, složili a nahráli naše debutové EP „Reaching for Darkness“, které vyšlo v prosinci 2020.

Ariakas se na metalové scéně pohybuje přes 20 let, hraje na kytaru a baskytaru a skládá hudbu. Má za sebou již několik metalových kapel (Ars Triplex, Thought Collapse, Bloodshed), se kterými procestoval Evropu.

Lucyanna strávila většinu svého života psaním textů, ale neměla žádné myšlenky na hudební kariéru. Někdy ale stačí jen jedna osoba, aby odhalila potenciál a Carlo ho viděl. Lucy a Carlo spolu začali pracovat pouze na jedné písni, ale spolupráce byla tak dobrá, že se rozhodli pokračovat s dál. Brzy měli dost materiálu na první album.

Poté, co spolu nahráli EP Reaching for Darkness s 5 originílními skladbami a jednou cover verzí (Lacuna Coil – Falling), duo přijalo talentovaného kytaristu Jesse Valle z Finska. Pro Jesseho bylo celoživotním snem hrát v kapele, jakmile se teda naskytla příležitost, nezaváhal

Honoris Causa po dlouhém hledání bubeníka konečně našla toho pravého – mladého bubeníka Martona Borárose z Maďarska. Navzdory svému mladému věku se Marton pohybuje na hudební scéně již delší dobu a hraje nejen na bicí, ale také na housle.

V loňském roce kapela dokončila nahrávání druhého alba Homo Homini Lupus, které vyjde v roce 2023.

NAZGUL

Datem 19.9.2016 byla založena Heavy Metalová skupina NAZGUL.

Kapelu založil Richard Herout (kytara, zpěv). Následně se přidal bubeník Jarda Jirsa a basák Rosťa Kopta a tak byl NAZGUL kompletní. Po ujasnění hudebního směru, využití potenciálu kapely Železná Neděle (bývalý člen Richard Herout, 1989-91), se začal připravovat repertoár složený výhradně z vlastních skladeb. Bohužel 20.11.2017 nás navždy opouští odchodem do rockového nebe Richard Herout a kapela zůstala stát. Zbylí členové však nic nevzdali a intenzivně sháněli náhradu. Tu se jim jak blesk z čistého nebe zjevil kytarista Tomáš Straka a NAZGUL tak pokračuje ve své započaté cestě. V listopadu se ještě ke kapele přidává Renda Kučera hrající na dvanáctistrunou kytaru, který dokresluje i svými vokály zpěv. Premiéra této kapely proběhla 26.1.2019 Po celkem úspěšném roku hraní naší kapelu opustil Tomáš Straka a na jeho místo přichází Ondra ,, Medvěd” Valový, který vzápětí s sebou přivádí i nového člena a nový nástroj klávesy. Na ty hraje Vojta Zoch. Začíná se tvořit nová muzika avšak vše pozdrží všem známý COVID-19. Při této pauze odchází z kapely Lukáš Pavlisko , pro nás z neznámých důvodů , nejspíše osobních. Přejeme mu ať se vše v dobré obrátí a začne znovu naplno hrát. Byla by škoda aby hudba přišla o jeho rychlé zápěstí a nápady. Mezitím se rozjíždí natáčení cd v Plzeňském studiu – Gallery Sound

Věkový průměr kapely je 40 let a hráči prošli kapelami jako byla Corona, Železná Neděle, Chlejf, Gibbet, Despekt aj.

NAZGUL dokončuje repertoár složený z vlastních skladeb.

Květen 2017 – první demo.

Těšíme se na Vás a doufáme, že se s Vámi uvidíme…

Vstupné:200 Kč (změna ceny vyhrazena)
Vstupné studenti *:150 Kč
Začátek akce:20.00 hod.

* Studentské vstupné se vztahuje pouze po předložení studijního průkazu.

Hudební Club Nautilus lze pronajmout za 5 000 Kč (změna ceny vyhrazena) na daný termín a akci, a to kompletně včetně zvukaře. Vyjma baru a skladů. Ty pronajmou nelze a není možné je považovat za součást pronajatého prostoru. Vstupné si pak kapely vybírají samy. Výjimku pro vstupné tvoří personál pracující v Hudebním Clubu Nautilus (barmani, webmaster, fotograf a osoby vypomáhající a spadající pod pronajímatele Hudebního Clubu Nautilus). Tyto osoby vstupné neplatí. Je nutné brát v potaz i možné způsobené škody při akci. Cena za pronájem clubu se na tyto škody nevztahuje. Vzniklé škody je nutné uhradit nad rámec pronájmu.

Více informací na:
Telefon: +420 736 403 230
E-mail: boogiestan@seznam.cz

Fotoarchiv

Hudební Club Nautilus – Hodonín